laupäev, 14. aprill 2018

Talvised kaod

Kevadine ilm on juba kohal ja paras aeg lugeda kokku selle talve kaotused. Juhtus nii, et umbes kahe kuu jooksul ei olnud mul võimalust taimi korralikult hooldada - kastmisvahed venisid üüratuteks ja putitamist vajavad taimed jäid putitamata. Eks see kõik kajastub kenasti ka hukkunute arvus.

  1. Phalaenopsis thailandica - mädanik. Tuli 2015 Schwerterist, vahepeal tundis ennast hästi ja kasvas ilusti. Tõenäoliselt tellin kunagi uuesti. 
  2. Laelia briegeri - saabus 2016 Luckest ilma ühegi juureta ja kehvas seisus. Vahepeal õnnestus teda küll elus hoida, kuid juurte osas suuremat edu ei tulnud. Lõplikult saatuslikuks sai mädanik. 
  3. Cattleya praestans - 2015 Schwerterist. Algusest peale häda ja viletsus, vähe juuri ja kehv kasv. Mädanikule sain liiga hilja jaole, kõik bulbid olid juba kahjustunud. 
  4. Väike vandahübriidi keiki - mädanik, ei suutnud õigeaegselt reageerida. 
Kui esimene Phalaenopsis välja arvata, siis ülejäänud olid juba pikemat aega vindunud taimed. Üsna loogiline, et sellised erikohtlemist vajavad taimed pikemat põuaperioodi ja muidu puudulikku hooldust välja ei kannatanud. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar